Zaznacz stronę

Jakie śniegowce dla dziecka wybrać? Zakup zimowych butów dla dzieci.

Dobrze wiesz, że zimowe buty powinny być ciepłe, wygodne i nieprzemakalne. Tym bardziej, jeśli mowa o butach dla najmłodszych. Na co jednak jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie butów dla dziecka? Jakie śniegowce dla dziecka wybrać? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Nie od dziś wiadomo, że wszystkie dzieci uwielbiają zimę. Niskie temperatury jednak nie sprzyjają zabawom na świeżym powietrzu. Śnieżne i mroźne dni wymagają od rodziców dodatkowego zabezpieczenia, tak aby ich pociacha, mogła bez obaw korzystać z zimowej aury. Do tego niezbędne będą buty zimowe dla dzieci. Na szczęście rynek oferuje szeroki wybór modeli obuwia zimowego dla dzieci – w tym w szczególności śniegowców. Poniżej znajdziesz odpowiedź, dlaczego śniegowce to najlepsze zimowe buty dla dzieci i jakie śniegowce dla dziecka wybrać.

Sposób na zimowy mróz – wygodne i ciepłe śniegowce dla dzieci.

Wybór odpowiednich butów zimowych dla dzieci jest niezwykle istotny. Chcesz, aby stopy dziecka pozostały suche oraz ciepłe. Jednocześnie poszukujesz obuwia, które będzie łatwe w użytkowaniu, a jego zakładanie i ściąganie nie będzie stanowiło problemu. Dziecięcy but zimowy powinien chronić przed ciężkimi warunkami atmosferycznymi, zapewniać komfort użytkowania i sprawiać by zabawy na śniegu były przyjemnością. Sniegowce dla dzieci zapewniają wszystkie powyższe elementy.

Odpowiednio dobrane zimowe dziecięce buty powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, zapewniając maluchowi komfort termiczny, wygodę i ochronę przed wilgocią. W przypadku często występujących mrozów, konieczne będzie stosowanie dodatkowej warstwy ociepliny wewnątrz buta. Stanowi ją często kożuszek. Dostępne na rynku modele butów zimowych można sklasyfikować z uwagi na temperaturę, do jakiej się nadają. Koniecznie zwróć uwagę na ten parametr przy wyborze śniegowców.

Wodoodporne zimowe buty dziecięce.

Bez względu na to, czy na ulicach zalegają śniegowe zaspy, czy też pada ulewny deszcz, śniegowiec musi być wodoodporny i prawidłowo odprowadzać wilgoć. Interesujące rozwiązanie można zobaczyć w przypadku butów dziecięcych firmy American Club. Buty te mają cholewkę wykonaną z materiału softshell, który zapewnia odprowadzanie wilgoci z wewnątrz obuwia, nie pozwalając przy tym przeniknąć jej do środka. Dodatkowo pamiętaj, że wodoodporny, to nie to samo co wodo-oporny.

Solidna podeszwa buta, czyli komfort i bezpieczeństwo malucha.

Przed zakupem butów zimowych dla dzieci należy sprawdzić, z czego wykonana jest podeszwa. Solidna podeszwa to istotne kryterium, jakim powinien kierować się rodzic przy wyborze dziecięcych śniegowców. Powyższe nie oznacza jednak, że śniegowiec ma być ciężki. Na rynku dostępne są modele, których podeszwa jest dwuwarstwowa i składa się z części piankowej oraz warstwy antypoślizgowej tj. ciężko ścieralnej. Takie rozwiązania pozwoliły na zmniejszenie wagi obuwia i zwiększenie jego przyczepności do podłoża. Jest to niezwykle istotne z uwagi na śnieżne harce, które bywają niebezpieczne i ryzykowne. Zimą nawet spacer – w szczególności jeśli akurat występuje przymrozek – może stanowić zagrożenie.  

Jakie śniegowce dla dziecka wybrać – dobór rozmiaru.

Dobór rozmiaru w przypadku dziecięcych butów jest zawsze wyzwaniem. W przypadku śniegowców właściwy rozmiar jest kluczem do utrzymania ciepła. Dobierając prawidłowy rozmiar butów, w pierwszej kolejności zmierz długość stopy malucha. Zrobisz to zwykłym centymetrem, a nawet linijką. Długość mierzona od pięty, do dużego palca odpowiada rzeczywistej długości stopy. Na tabeli rozmiarów, kieruj się długością wkładki. Jeśli chodzi o kozaki zimowe, producenci sugerują wybór obuwia większego o jeden rozmiar. Pamiętam, że pociecha musi swobodnie poruszać w obuwiu palcami. Zimowy chłód wymaga noszenia cieplejszej skarpety, która stanowi dodatkowe wypełnienie. W trakcie mierzenia najlepiej wyciągnij wnętrze butów i sprawdź, jak stopa układa się bezpośrednio we wkładce. O ile śniegowiec powinien być o jeden rozmiar większy, o tyle nie może spadać w pięty! Pamiętaj, że obuwie zimowe możesz także zamówić w sklepie internetowym.

Najlepsze śniegowce chłopięce – dziecięcy but trekkingowy.

Jeśli masz w domu urodzonego podróżnika, który uwielbia sporty zimowe, wspinaczkę czy po prostu długie spacery konieczne zmień zwykłe śniegowce na buty trekkingowe. Powszechnie uważa się, że to idealny wybór dla chłopców. Oprócz tego, że buty trekkingowe idealnie sprawdzają się w przypadku aktywnych dzieci, to jeszcze mają chłopięcy fason. But trekkingowy z reguły posiada antypoślizgową podeszwę, co też zwiększa bezpieczeństwo maluchów. Jest to niezwykle istotne z perspektywy zimowych zabaw na świeżym powietrzu. Jeśli myślisz, że tego rodzaju buty nadają się tylko na górskie wyprawy, jesteś w błędzie! Era ciężkich i topornych butów trekkingowych już dawno minęła. Nowoczesne technologie i materiały sprawiły, że ten rodzaj obuwia będzie pasować zarówno podczas zimowych eskapad, jak i wypadów do miasta.

Dziecko kontra modny but zimowy.

Parametry techniczne to istotny element w szczególności dla zatroskanego rodzica. Rodzic dba o to, by model śniegowca był odporny na każdy czynnik atmosferyczny, zapewniał należytą wentylację, czy też odprowadzał wilgoć. Ponadto dobrze, gdyby but był łatwy w zakładaniu. Jednakże dla dziecka, ważnym elementem jest także świetny wygląd i modny design. Na szczęście szeroka oferta dostępnych na rynku modeli, z pewności przypadnie do gustu nawet najwybredniejszym użytkownikom. Zarówno internetowe, jak i sklepowe półki uginają się od ciekawych wzorów, zewnętrznych dodatków, a także wkładek wymiennych. Szeroki wybór kolorystyczny, to prawdziwe pole do popisu. Wśród modeli wyróżnić można buty śniegowce dla dzieci, które są zapinane na rzepy, wymagają wiązania sznurówek, czy też wystarczy je wsuwać. Zdecydowanie buty, których nie trzeba sznurować to marzenie każdego rodzica. Pozwala to znacznie zaoszczędzić czas przed wyjściem na dwór.

Mamy nadzieje, że powyższe wskazówki pomogą w wyborze idealnego zimowego obuwia dla najmłodszych członków rodziny. Jeśli po lekturze tego artykułu potrafisz odpowiedzieć na pytanie – jakie śniegowce dla dziecka wybrać, zapraszamy do naszego sklepu internetowego!