Zaznacz stronę

Jakie okulary do pływania dla dzieci są najlepsze?

Jeśli szukasz okularów do pływania dla dzieci zapoznaj się z ofertą naszego sklepu internetowego. Posiadamy sprzęt pływacki dla maluszków i starszych dzieci. Charakteryzuje go najwyższa jakość wykonania, gwarantująca bezpieczeństwo.

W poniższym artykule powiemy Ci:

  • Krótka historia okularów do pływania
  • Jak zbudowane są okulary pływackie?
  • Dlaczego dzieci powinny zakładać okulary do pływania i jak należy robić to prawidłowo?
  • Na co zwrócić uwagę kupując okulary do pływania dla dziecka?
  • Czy warto kupować komplety dla dzieci posiadające okulary i maski?
  • Jak wybrać okulary pływackie korekcyjne?

Krótka historia okularów do pływania

Okulary do pływania to najpopularniejszy sprzęt pływacki na rynku sportowym. Zwróć uwagę, że stosują je nawet najlepsi pływacy, tacy jak, na przykład wielokrotna medalistka – Alicja Tchórz. Pierwszych okularów można dopatrywać się już w Starożytności, wówczas jednak nie używano ich jeszcze do pływania. Pomimo, że z biegiem lat okularki się rozprzestrzeniły i stały bardzo popularne, to służyły do korekcji wzroku. Niestety, trudno określić, kiedy zaczęto je wkładać do wody. Przypuszcza się, że miało to miejsce w XIV wieku, ale dopiero 600 lat później stały się one dość powszechne.

Jak zbudowane są okulary pływackie?

W ofercie naszego sklepu posiadamy zarówno okularki do pływania dla dzieci, jak i okulary pływackie dla dorosłych. Wszystkie pochodzą od najlepszych marek sportowych. Zbudowane są one z soczewek, szerokiego paska, który podtrzymuje nasze okulary oraz tak zwanego noska. Wszystkie modele są idealnie dopasowane do twarzy dziecka, tak, aby woda nie dostawała się do jego oczu i nie podrażniała ich. Ponadto posiadają miękkie uszczelki, które nie powodują ani podrażnień, ani odparzeń oraz powłokę UV i filtr zapobiegający parowaniu.

Dlaczego dzieci powinny zakładać okulary do pływania i jak należy robić to prawidłowo?

Oczy dzieci dopiero się kształtują, dlatego w szczególności należy dbać o ich wzrok. Sól morska, chlor na basenie podrażniają spojówki, często prowadząc do ich zapalenia. Okulary pływackie, gogle i maski to akcesoria, które temu zapobiegają. Dobrze założone zapewniają ochronę oczu podczas wszelkich zabaw w wodzie.

Podczas zakładania okularów pływackich dla dzieci należy zwrócić uwagę, aby prawidłowo był dostosowany rozstaw noska, a soczewki przylegały do twarzy. To od nich zaczyna się nakładanie okularów pływackich, dopiero potem naciaga się gumkę.

Na co zwrócić uwagę kupując okulary do pływania dla dziecka?

Kupując okulary do pływania dla dziecka należy zwrócić przede wszystkim na komfort ich noszenia. Odpowiedni rozstaw noska, wielkość soczewek, miękkie uszczelki z gumy i silikonu, oraz regulacja paska, to najważniejsze cechy, które powinno się sprawdzić przed zakupem danego modelu. Wybierając okulary dla dzieci warto także zainteresować się tym, jak jest szeroki kąt widzenia, jakie jest pole widzenia, czy posiadają powłokę chroniącą przed promieniowanie uv, czy widoczność w nich jest prawidłowa oraz czy są odpowiednio dopasowane i wygodne.

Czy warto kupować komplety dla dzieci posiadające okulary i maski?

Kupując komplety dla dzieci zawierające zarówno okulary, jak i maski pływackie, trzeba brać pod uwagę fakt, że maluch będzie używał, albo jednego albo drugiego. Są to akcesoria, które stosuje się wymiennie, w zależności od tego, gdzie planuje się wyjazd. Okularki zapewniają ochronę wyłącznie oczu, nos jest odkryty i można nim swobodnie oddychać. Maski do pływania dla dzieci i dorosłych zakłada się na całą twarz. Posiadają więc rurki do oddychania. Osobom, które nie chcą ich trzymać w ustach podczas pobytu w wodzie, polecamy wybór maski pełnotwarzowej. Dopasowane do kształtu twarzy zapewniają wygodę podczas pływania. W naszym sklepie internetowym posiadamy pełen wybór okularków i masek pływackich. dostępne są zarówno jako oddzielne akcesoria, jak i do kupienia w zestawach.

Jak wybrać okulary pływackie korekcyjne?

Okulary pływackie korekcyjne poprawiają komfort pływania osób z wadami wzroku. Dawniej nie było łatwo uprawiać im tego sportu. Musieli zdejmować gogle i często groziło to wypadkiem. Dziś dedykowane są one nawet osobom zawodowo zajmujący się sportami wodnymi. Dokonując zakupu okularów do pływania korekcyjnych, pamiętaj, że muszą być one idealne względem optyki i wady wzroku. Ponadto warto, aby były zabezpieczone przed zanieczyszczeniami specjalną powłoką. Dzieciom należy wybierać okularki z soczewkami, które są nietłukące się. Pamiętaj, że zarówno dla maluszka, jak i starszaków, czy dorosłych, okulary pływackie korekcyjne są obowiązkowym wyposażeniem na basenie, czy na plaży. Brak szkieł korekcyjnych w wodzie może bowiem skutkować wypadkie.

Jeśli zainteresował Cię nasz artykuł i chciałbyś wiedzieć więcej , zapisz się do naszego newslettera oraz zapoznaj się dokładnie z naszą ofertą sportową dla dzieci na na stronie internetowej naszego sklepu. Z pewnością znajdziesz na niej odpowiedni produkt.