Zaznacz stronę

Zastanawiałeś się kiedyś jakie łyżwy kupić dla dziecka? Jak dobrać takie, które przetrwają z nim więcej niż jeden sezon? Może dobrym pomysłem będą łyżwy regulowane? Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się więcej!

Jeśli szukasz łyżew dla dziecka musisz pamiętać o kilku podstawowych aspektach. Na rynku istnieje bardzo dużo modeli łyżew, ale najważniejszymi cechami jest to, aby były one stabilne i bezpieczne. Istnieje kilka rodzajów łyżew dostępnych dla dzieci. Możesz kupić łyżwy rekreacyjne, które są wykonane z plastiku. Są one odpowiednie do krótkotrwałego użytkowania i świetnie nadają się do nauki podstawowych technik równowagi i jazdy. 

Jakie łyżwy będą odpowiednie?

W zależności od poziomu umiejętności i jego zdolności do jazdy na łyżwach, istotne jest, aby kupić odpowiednią parę. Na przykład łyżwy rekreacyjne są zazwyczaj miękkie i mało wytrzymałe, więc nie są polecane dla bardziej zaawansowanych łyżwiarzy. Jeśli szukasz pierwszych łyżew dla Swojego dziecka, te sprawdzą się idealnie. Jeśli jednak dziecko planuje wykonywać ruchy freestyle’owe, para umiarkowanie sztywnych łyżew figurowych będzie bardziej odpowiednia. Nie zapominaj jednak, aby kupić parę łyżew, która jest odpowiednia dla wieku i wagi Twojego dziecka.

Jak dobrać rozmiar łyżew?

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać przy zakupie pary sprzętu dla dziecka jest upewnienie się, że są one odpowiednio dopasowane. Jeśli tego nie dopilnujemy, dziecko nie będzie w stanie wykonać sztuczek i skoków, które z inną parą byłoby w stanie. Sklepy oferują szeroki wybór, dzięki czemu można dobrać łyżwy dla dzieci w różnym wieku. But powinien mieć około centymetr dodatkowego miejsca. Stopy malucha nie powinny ślizgać się wewnątrz buta, ponieważ może to prowadzić do pęcherzy lub bolesnych otarć. Ponadto, jeśli łyżwiarz nosi grube zimowe skarpety, but może nie pasować prawidłowo i być niewygodny. Może to skutkować potknięciami lub słabym poziomem kontroli.

Jeśli obawiasz się o nagły wzrost stopy Twojej pociechy, warto rozważyć zakup łyżew regulowanych. Pozwalają one dostosować rozmiar wkładki do stopy dziecka, dzięki temu na pewno posłużą więcej niż jeden sezon. Zazwyczaj pozwalają na regulacje w obrębie pięciu rozmiarów.

Należy zwrócić uwagę na ostrza

Ostrza powinny być dobrej jakości. Wysokiej jakości ostrza będą potrzebowały mniej ostrzenia i będą miały gładszy przepływ na lodzie. Wiele firm publikuje wytyczne odnośnie ostrzenia, ale ważne jest, aby taką parę, która najlepiej pasuje do poziomu dziecka. 

Ostrza mają również duży wpływ na kręcenie i skoczność łyżwy. Wielkość ząbków łyżwy odgrywa dużą rolę w wyborze najlepszych ostrzy dla Twojego dziecka. Im większa końcówka, tym lepsza stabilność podczas skoku. I odwrotnie, mniejsze ząbki lepiej sprawdzają się w tańcu i łyżwiarstwie synchronicznym.

Jakie łyżwy dla najmłodszych?

Rekreacja na lodzie nie wymaga wysokiego poziomu umiejętności, więc łyżwy z podwójnym ostrzem, tzw. saneczki są dobrą opcją dla n

Jakie łyżwy będą odpowiednie?

W zależności od poziomu umiejętności i jego zdolności do jazdy na łyżwach, istotne jest, aby kupić odpowiednią parę. Na przykład łyżwy rekreacyjne są zazwyczaj miękkie i mało wytrzymałe, więc nie są polecane dla bardziej zaawansowanych łyżwiarzy. Jeśli szukasz pierwszych łyżew dla Swojego dziecka, te sprawdzą się idealnie. Jeśli jednak dziecko planuje wykonywać ruchy freestyle’owe, para umiarkowanie sztywnych łyżew figurowych będzie bardziej odpowiednia. Nie zapominaj jednak, aby kupić parę łyżew, która jest odpowiednia dla wieku i wagi Twojego dziecka.

Jak dobrać rozmiar łyżew?

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać przy zakupie pary sprzętu dla dziecka jest upewnienie się, że są one odpowiednio dopasowane. Jeśli tego nie dopilnujemy, dziecko nie będzie w stanie wykonać sztuczek i skoków, które z inną parą byłoby w stanie. Sklepy oferują szeroki wybór, dzięki czemu można dobrać łyżwy dla dzieci w różnym wieku. But powinien mieć około centymetr dodatkowego miejsca. Stopy malucha nie powinny ślizgać się wewnątrz buta, ponieważ może to prowadzić do pęcherzy lub bolesnych otarć. Ponadto, jeśli łyżwiarz nosi grube zimowe skarpety, but może nie pasować prawidłowo i być niewygodny. Może to skutkować potknięciami lub słabym poziomem kontroli. ajmłodszych łyżwiarzy. Jeśli maluch jest początkujący, saneczki oferują większą stabilność i są idealne do nauki równowagi. Jeśli chcesz uczyć dziecko jazdy na łyżwach w pierwszych etapach jego życia to jest to idealny wybór. Malce powinni zacząć od saneczek i przejść na klasyczne łyżwy w miarę wzrostu poziomu umiejętności oraz wieku. Dodatkowo są one dostępne w wielu wzorach i kolorach.

Dzieci uwielbiają spędzać czas na lodzie, więc te łyżwy są idealne dla młodych łyżwiarzy. Są łatwe w regulacji i posiadają podwójne ostrza dla zwiększenia stabilności. Zakup takiej pary może pomóc maleństwu uczestniczyć w rodzinnych wyjściach. Ostrza nie są tak ostre, więc nie zrobi sobie krzywdy podczas upadku. Łyżwy te zapewniają maluchowi większą kontrolę i sprawiają, że jazda na nich jest o wiele przyjemniejsza. Saneczki to idealna pierwsza para dla dziecka, które dopiero uczy się jeździć.

Łyżwy dla dziewczynek i dla chłopców

Utarło się, że dziewczynki najczęściej jeżdżą w łyżwach figurowych, a chłopcy w hokejówkach. Są to również najpopularniejsze łyżwy dziecięce w sklepach sportowych. Jednak wybór łyżew nie jest uzależniony od płci, a taki podział ma na celu jedynie względy estetyczne. Jeśli Twoje dziecko będzie bardziej szczęśliwe jeżdżąc w łyżwach, które odpowiadają jego estetyce, nie powinno się naciskać na zmianę jego zdania. Poniżej przedstawimy cechy charakterystyczne obu tych rodzajów.

Łyżwy figurowe – figurówki

Takie łyżwy są najwyższe ze wszystkich. Ma to na celu ochronę kostki podczas wykonywania piruetów. Dzięki temu zapewniają one również największą stabilność. Są odpowiednie dla dzieci w każdym wieku, ale należy pamiętać, że wymagają posiadania umiejętności jeździeckich. Posiadają one charakterystyczne ząbki, wykorzystywane przy niektórych skokach. Jeśli Twoje dziecko jest początkujące, łyżwy figurowe to właściwy wybór.

Hokejówka – łyżwy dla dzieci odważnych

Jeśli zastanawiasz się jakie łyżwy kupić dla dziecka być może rozważysz hokejówki. Przeznaczone są one do gry w hokeja, ale nadadzą się również do jazdy rekreacyjnej. Mają krótsze płozy, dzięki czemu można na nich jeździć zdecydowanie szybciej. Są również bardziej zwrotne oraz mają dodatkowe usztywnienie kostki, poprawiające bezpieczeństwo. Przez to, że są wyposażone w krótszą cholewkę niż inne rodzaje łyżew, gwarantują dużo większy komfort.

Jednym z najczęstszych błędów przy wyborze łyżew hokejowych jest kupowanie takiej samej pary jaką ma profesjonalny hokeista. Niestety przy wyborze łyżew nie powinno się kierować modą, tylko wygodą i funkcjonalnością. Na rynku znajdziesz takie, które będą jednocześnie wyglądać dobrze oraz będą bezpieczne i wygodne.