Zaznacz stronę

Hulajnoga dla dziecka – lepszy będzie pojazd dwukołowy czy trójkołowy?

Zależy Ci na tym, aby zapewnić swojemu dziecku maksimum bezpieczeństwa podczas zabawy? Chcesz dowiedzieć się, na jakie elementy zwrócić uwagę wybierając hulajnogę dla dziecka? Przeczytaj nasz poradnik i sprawdź, o czym pamiętać, decydując się na optymalne rozwiązanie.

Moda na hulajnogi nie mija – wręcz przeciwnie, cieszą się one rosnącym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i osób dorosłych. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych rozwiązań, a modeli hulajnóg jest tak wiele, że przy wyborze nie trudno o przysłowiowy zawrót głowy. Czy pojazd elektryczny jest bezpieczny dla maluchów? Kiedy najlepsza będzie hulajnoga trójkołowa? Między innymi z tymi właśnie pytaniami mierzą się osoby, które szukają bezpiecznego pojazdu dla swoich pociech.

Jak wybrać hulajnogę? Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu!

Jeśli zastanawiasz się nad tym, co powinno być priorytetem przy wyborze hulajnogi dla dzieci, to odpowiedź jest oczywista – zawsze, niezależnie od rodzaju zabawki, najważniejsze powinno być dla Ciebie bezpieczeństwo malucha. Decydując się na zakup konkretnego modelu, zwróć uwagę na to, czy sprzęt, który zamierzasz sprezentować swojemu dziecku, jest odpowiednio dopasowany do jego wieku i wzrostu.

Zastanów się, jaki materiał będzie najlepszy i czy przypadkiem Twoja pociecha nie jest jeszcze zbyt mała na hulajnogę elektryczną. Jest jeszcze jeden element, który ma decydujące znaczenie, jeśli chodzi o bezpieczną jazdę. Jest to hamulec. Najczęściej występuje hamulec tylni, choć dostępne są także inne rozwiązania. Nie masz upatrzonej konkretnej hulajnogi? Chcesz poznać różne modele? Czytaj dalej i przekonaj się, jak zaplanować zakup takiej hulajnogi, która będzie dopasowana do wzrostu dziecka i ułatwi mu utrzymanie równowagi niezależnie od wieku.

Hulajnoga powinna być dopasowana do wieku malucha – hulajnoga trójkołowa czy hulajnoga dwukołowa?

Co do zasady, na hulajnogach mogą jeździć dzieci już od 2. roku życia. Oczywiście, w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie trójkołowa hulajnoga. Dlaczego? Trzykołowa hulajnoga dla dziecka zapewnia lepszą stabilność – dziecko nie straci nagle równowagi podczas jazdy. Do wyboru masz różne rozwiązania, w jednych modelach dwa kółka montowane są z przodu pojazdu, a w innych z tyłu.

W przypadku dzieci nieco starszych. hulajnoga trzykołowa może okazać się prezentem nietrafionym. Jeśli Twoje dziecko jest już na tyle duże, że bez trudu utrzymuje podczas jazdy równowagę, zdecyduj się na pojazd z dwoma kołami. Starsze dzieci szybko opanują jazdę na dwóch kółkach.

Wzrost dziecka ma znaczenie

Jeśli wybierzesz zbyt małą hulajnogę, to dziecko może odczuwać znaczny dyskomfort podczas jazdy. Kupowanie za dużego sprzętu, w nadziei, że posłuży maluchowi dłużej, także nie jest dobrym pomysłem. Jazda na źle dopasowanej hulajnodze zwiększa ryzyko wypadku.

Jeśli chcesz wybrać optymalny model, sprawdź, jaka jest odległość od jego zgiętych ramion do podłoża. Jeśli masz taką możliwość, to przed zakupem zabierz dziecko na jazdę testową i w miarę możliwości wybiera sprzęt z regulowaną wysokością kierownicy. Regulacja kierownicy pozwala optymalnie dopasować wielkość pojazdu do wzrostu dziecka.

Hulajnoga dla dziecka – plastikowa czy metalowa?

Hulajnogi charakteryzują się prostą budową, jednak nie oznacza to, że podczas podejmowania decyzji o zakupie sprzętu nie trzeba się pochylać nad specyfikacją sprzętu. Wręcz przeciwnie – dla wielu osób kluczowe znaczenie ma to, czy hulajnoga dla dziecka ma specjalne siedzisko, czy koła są poliuretanowe, czy pompowane, a także, z jakiego materiału została wykonana.

Metalowe hulajnogi z dużymi kołami odpornymi na ścierania to doskonałe rozwiązanie dla osób uwielbiających swobodną jazdę w terenie, ułatwiają też wjazd na chodnik i inne nierówności. Jeśli Twoja pociecha więcej czasu spędza na leśnych ścieżkach niż na równiutkim asfalcie, to zdecyduj się na solidny sprzęt metalowy. Plastikowe hulajnogi to dobry wybór dla młodszych dzieci. Hamulec nożny tylny, a także hamulec przy kierownicy zamontowany może być w każdej hulajnodze.

Hulajnoga elektryczna – czy to bezpieczna hulajnoga dziecięca?

Jazda na hulajnodze to świetny sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Hulajnogi rekreacyjne coraz częściej mają napęd elektryczny. Czy kupować hulajnogi elektryczne? Wszystko zależy od etapu rozwoju dziecka. Decydując się na zakup hulajnogi z napędem elektrycznym, musisz mieć pewność, że dziecko jest na tyle duże, że będzie mogło poruszać się na niej bezpiecznie.

Jaką hulajnogę wybrać dla dziewczynki, a jaką dla chłopca? Tak naprawdę, to hulajnoga dla chłopca może różnić się od sprzętu dla dziewczynki przede wszystkim kolorem. Dostępne są hulajnogi z regulowaną kierownicą o ciekawym designie, który spodoba się każdemu dziecku.

Hulajnoga dla 2 latka i hulajnoga dla 6 latka – dlaczego warto kupić hulajnogę?

Frajdę z jazdy na hulajnodze będzie miało każde dziecko, niezależnie od wieku. Nie ma znaczenia, czy Twój szkrab ma 2 latka czy jest już dumnym 6-latkiem. Może i dla dorosłych hulajnoga jest popularnym środkiem transportu, jednak dla dziecka, to przede wszystkim okazja do świetnej zabawy z rówieśnikami. Jednak to nie jedyny powód, dla którego warto zastanowić się nad jej zakupem.

Hulajnogi dla najmłodszych to świetne narzędzie, dzięki któremu małe dziecko będzie ćwiczyło zmysł równowagi. To jeszcze nie wszystko – hulajnogi dla dziewczynek i chłopców są świetnym motywatorem do podjęcia aktywności fizycznej! Nie chcesz, aby Twoje dziecko spędzało całe dnie przed telewizorem, tabletem czy smartfonem? Zobacz hulajnogi dla dzieci i wybierz prezent dla swojego malucha!